Facebook Kartpostal İşine Giriyor

Ünlü sosyal ağ Facebook sanalda kalmaya niyetli değil.Haberlere göre ekip gerçek bir kartpostal sistemi üzerine çalışıyor.Buna göre kullanıcılar albümlerindeki fotoğrafları arkadaşlarına gerçek kartpostal olarak gönderebilecek.

İlk olarak hackathon projesi olarak başlayan,Facebook kullanıcların kendi albümlerinde ki fotoğrafları arkadaşlarına göndermesine dayanıyor.Kullanıcılar genel fotoğrafları veya sayfalarda bulunan fotoğrafları gönderemiyor.

Facebook kartpostalı,geleneksel kartpostal gibi kartın öz yüzünde fotoğraflar,arkada yüzünde de kişisel mesajı yazdığın bölüm bulunuyor.Kartpostal arkadaşların adreslerine gönderiliyor.Tabi ki bunun için önce adresi bilmek gerekli.Eğer adresi bilmiyorsan Facebook,arkadaşına adresi sormak için izin istiyor.

İnstagram fotoğraflarınızı 0.99 dolar karşılığında kartpostal olarak göndermeye yaran Postagram uygulamasının geliştiricisi Sincerely bu servisin destekleyicisi.Facebook’dan henüz açıklama gelmediği için,servisin maliyetinde ne kadar olacağı henüz net değil.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir