İnstagram

Instagram 80M Kullanıcısı ile Daha Popüler

Yaklaşık 2 yıl önce mobil platform uygulaması olarak geliştirilen Instagram,bugün blogundan yaptığı açıklamda 80 milyon kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu.iPhone ve Android cihazlardan fotoğraf paylaşımı 4 milyara ulaştı.

 

şubat 2020 da başlayan fotoğraf filterelem uygulaması,kısa bir süre önce Facebook tarafından satın alınmıştı.

İlk başta sadece iPhone için geliştirilen uygulama Nisan ayında Android versiyonunu duyurmasıyla birlikte büyük bir ilgi yaşamış ve kısa sürede 50 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.Bu yükseliş Facebook’un dikkatini çekti.Sosyal ağ devi bu satın alma için 1 milyar doları gözden çıkardı.

En son açıklanan rakamlara göre Instagram 50 milyon kullancıya ve 1 milyar fotoğraf paylaşım sayısına ulaşmıştı.Son haberlere göre instagram web uygulamsı olmak için çalışmalar yapıyor.Eğer bu proje gerçekleşirse instagram kullanıcı sayısında fazla bir artış gerçekleşir.

Android ve iPhone mobil platformalar için fotoğraf filtreleme uygulaması olan Instagram popülaritesini günden güne artırmaya devam ediyor.Instargam blogundan yapılan açıklama:

Instagram topluluğunun 80 milyon kullanıcısı ile 4 milyar fotoğraf paylaştığını duyurmak bizim için heyecan verici.Kurulduğumuz Ekim 2010 yılından bu tarafa sadece iPhone ile kalmayıp Android platformlarada ulaştık.Topluluk büyüdükçe artık dünyanın her yerinden Güney Kore’den Bolivya’ya kadar hatta deniz altından bile fotoğraf paylaşımı gerçekleşiyor.

Hergün Instaragm üzerinde paylaşılan inanılmaz fotoğrafları gördükçe gururlanıyoruz ve topluluğumuzun gelişmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu