Twitter

Twitter,Instagram Erişimini Kısıltladı

Sosyal paylaşım ağları Twitter ve instagram arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı şu sıralar soğuk rüzgarlar esiyor.Twitter,instagram uygulamasının erişmini kısıtladı.

 

Instagram uygulamasında arkadaşlarınızı bulmak için bazı seçenekler vardır.Bunlaradan biride “Twitter Arkadaşarını Bul” seçeneğidir.Bu seçeneğe tıkladığınız zaman Twitter’da takip ettiğiniz kişileri,eğer Instagram kullanıyorlar ise listede görüp,takip edebilirsiniz.Twitter nedenini açıklamadan bu erişimi iptal etti.Artık instagram kullanıcıları Twitter takip listesindeki arkadaşlarını uygulama üzerinde ekleyemiyecek.

Hatırlatmakta fayda var Twitter,intagramla olan tüm bağlarını koparmadı.Halen instgaram üzerinden paylaştığınız fotoğrafları Twitter üzerinden de paylaşabilirsiniz.

TechCrunch, Twitter kurucusu Jack Dorsey’in bir Instagram yatırımcısı olduğunu ve Benchmark Capital yatırım şirketinin portföyünde bu iki şirketinde bulunduğunu hatırlatıyor.Fakat gerçek problem Twitter ile Facebook arasında mevcut.Uzun süredir belirtiği gibi iki sosyal ağ devi birlikte devam edemiyorlar.

Twitter bu konu ile ilgili ilginç açıklama yaptı:

Bu erişimin Twitter’ın takip grafik verileri ile ilişkili büyük bir değer olduğunu anlıyoruz ve bunun artık instagram içinde mevcut olmadığını doğrulayabiliriz.

Twitter ile instagram arasında ne oldu bilinmez ama bu açıklamada Twitter,instagram için önemli olan bir erişimi kapatıyoruz diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu