Youtube

Youtube:Dakikada 70.000 Saatlik Video İzleniyor

Youtube:Dakikada 70.000 Saatlik Video İzleniyor

Dünaynın en büyük video paylaşım sitesi Youtube 7. yaşını kutluyor.Kutlama yazısında sitenin son istatistiklerini de paylaşıldı.

 

Son verilere göre Youtube’a dakikada 72 saatlik video yükleniyor.Bir kaç hafta önce siteye dakikada 60 saatlik video yükleiniyordu,bu sitenin son zamanlarda ne kadar hızlı biryükselişi olduğunun göstergesi.Diğer taraftan ayda tam 3 milyar saatlik video izleniyor,biraz şaşırabilirsiniz ama bu dakika da 70.000 saatlik video izlemek denemek.

İşte kutlama yazısından bazı satır başları;

“Mayıs 2005 de biz dünya ile Youtube’u paylaştık.7 yıl sonra bunu yapanlardan biri de sizsiniz.Her türlü video paylaşımlarınızı Youtube üzerinden yaptığınız için onur duyuyoruz.

Geçen yıl 6. yaşımızı kutlarken,Youtube’a dakikada 48 saatlik video yükleme gayreti ile bize çok güzel bir hediye vermiştiniz.Bu yıl 7.yaşımızda,kendimizi bir daha aştık.

Bugun siteye her dakikada 72 saatlik video yükleniyor.Diğer bir ifade ile her dakika,artık 2 değil 3 gün değerinde video yükleniyor.

Biz 7 yıl boyunca epey yol katettik.Arkadaşlar arasında paylaşılan bir avuç videodan,bugün kanallar ve cihazlar ile küresel bir plaform haline dönüştük.Geçen yıl özellikle bizim için önemlidir.Videoları daha kolay keşfetmeniz, izlemeniz ve sevdiğiniz videolara abone olmanız için Youtube üzerinde büyük kanallar oluşturduk ve siteyi yeniden tasarladık.Ve dünya üzerinde ki 800 milyon kişi,ayda 3 milyardan fazla izlenme ve aboneliklerin %50 artması bize doğru yolda olduğumuzu gösterdiniz

Youtube’u Youtube yapanlar sizlersiniz.Teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu